EGYÜTT TOVÁBB A GTK-N!
2024. október 15- november 15-között lehet jelentkezni a 2025. keresztféléves képzésekre!
A 2025. februárban induló mesterképzésekre 2025. november 15-ig lehet jelentkezni elektronikusan a www.felvi.hu honlapon (E-felvételi)!
Mesterképzésre akkor lehet jelentkezni, amennyiben legkésőbb 2024. decemberig felsőfokú végzettséget szerzel alapképzésen vagy osztatlan képzésen. A mesterképzések képzési ideje 2-4 félé
Hamarosan a kezedben tarthatod első diplomádat vagy már megszerezted, de nem tudod milyen szakon folytasd tovább tanulmányaidat? Jelentkezz a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar 17 mesterképzésének az egyikére.
Mivel ad többet egy mesterképzési diploma? A mesterszakon végzett hallgatók sokkal hamarabb találnak maguknak munkát és több bérre is számíthatnak, valamint a doktori képzést is egy mesterszak elvégzése után lehet kezdeni. A mesterképzésbe fektetett 4 félév többszörösen megtérül, mint gondolnád!
Az alábbiakban a Gazdaságtudományi Kar mesterképzéseinek rövid leírásai találhatók meg, illetve a szakokhoz tartozó részletes tantervek és a felvételihez szükséges témakörök érthetők el:
1. Agrárközgazdász – A képzés célja agrárközgazdászok képzése, akik képesek a hazai és nemzetközi élelmiszergazdaság területén elsősorban kis- és középvállalkozások alapítására, működtetésére. Képesek a gazdálkodás átfogó elemzésére, komplex fejlesztési feladatok megoldására, valamint - az ágazati sajátosságok figyelembevételével - a kapcsolódó pénzügyi folyamatok irányítására, elemzésére és kereskedelmi tevékenység menedzselésére. A gyakorlati tapasztalatok megszerzését követően alkalmasak lesznek a hazai és nemzetközi élelmiszergazdaság különböző területein közép- és felsővezetői feladatok ellátására. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
2. Egészségügyi közgazdász – A képzés célja olyan – nemzetközi összehasonlításban is versenyképes –, egészségügyi közgazdászok képzése, akik közgazdaság- és egészségtudományi műveltségükkel, illetve szakmai kompetenciáikkal képesek a hazai és nemzetközi egészségügyi szektor területén elsősorban egészségügyi intézmények irányítására, egészségüggyel kapcsolatos kis- és középvállalkozások alapítására, működtetésére, tevékenységének átfogó elemzésére, komplex fejlesztési feladatok megoldására, valamint – az ágazati sajátosságok figyelembevételével – a kapcsolódó pénzügyi folyamatok irányítására, elemzésére, marketing és kereskedelmi tevékenység menedzselésére. A végzettek, elméleti, gyakorlati tudásuknak és műveltségüknek köszönhetően a gyakorlati tapasztalatok megszerzését követően alkalmasak lesznek a hazai és nemzetközi az egészségügyi szektor különböző szintjein mind az állami, mind a profitorientált területeken közép- és felsővezetői feladatok ellátására.
- Egészségügyi közgazdász szak tanterv és részletes információk
- Egészségügyi közgazdász szak felvételi témakör
3. Egészségügyi menedzser – A képzés célja egészségügyi menedzserek képzése, akik képesek a hazai és nemzetközi környezethez alkalmazkodva az egészségügyi rendszer különböző szintjein jelentkező vezetési és szervezési feladatok (elemzés, tervezés, irányítás, ellenőrzés) ellátására, az egészségügyi szervezetek hatékony működtetésére, irányítására, a hosszú távú szakmai, gazdasági és szervezeti stabilitás egyensúlyának biztosítására. Az egészségügyi menedzseri szemléletmód elsajátítása révén képesek a szervezeti problémák vezetői szempontú és innovatív megközelítésére, felismerésére, elemzésére és megoldására, vezetői döntések meghozatalára, valamint képesek a tudományos szakirodalom feldolgozására, kutatási projektekben való részvételre. Képességeiket azon országban, intézményben alkalmazhatják a gyakorlatban is, ahol az érvényes jogszabályok, irányelvek, protokollok ezt lehetővé teszik. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
- Egészségügyi menedzser szak tanterv és részletes információk
- Egészségügyi menedzser szak felvételi témakör
4. Ellátásilánc-menedzsment – A képzés célja ellátásilánc-menedzserek képzése, akik az integrált vállalati logisztikai menedzsment összefüggéseit átlátva képesek a vállalati logisztikai rendszer és a vállalatokat átfogó ellátási láncok irányítására. A szükséges elméleti tudás birtokában, illetve a modern gyakorlati megoldások ismeretében képesek a vállalaton belüli, illetve a vállalatok közötti logisztikai folyamatok tervezésére, elemzésére és fejlesztésére, illetve azok hatékony vezetésére.
- Ellátásilánc-menedzsment szak tanterv és részletes információk
- Ellátásilánc-menedzsment szak felvételi témakör
5. Emberi erőforrás tanácsadó – A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik humán és gazdasági ismereteik birtokában képesek a szervezetek, a munka, a munkavállalás és a képzés világában részletes analízisre, átfogó és speciális összefüggések megfogalmazására, a tanácsadó és értékelő tevékenységre. Adott munkahely különböző szakmai elvárásainak megfelelően használják fel szakmai tudásukat, támogatják a munkaerő-gazdálkodás és az oktatás makroszintű folyamatait; képesek a speciális szakmai problémák azonosítására és a megoldáshoz szükséges gyakorlati feladatok megfogalmazására. Segítik az egyéneket pályatervezési döntéseik meghozatalában, tanácsadási tevékenységüket meghatározza a munkaerő-piaci és szervezeti folyamatok ismerete.
- Emberi erőforrás tanácsadó szak tanterv és részletes információk
- Emberi erőforrás tanácsadó szak felvételi témakör
6. ESG - Környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterképzési szak – A képzés célja olyan vállalati szakemberek képzése, akik alkalmasak koordinálni a szervezetek fenntarthatósági átmenetét, támogatni a szervezetek fenntarthatósági stratégiájának kialakítását, irányítani a bevezetését és működtetését, valamint a kötelező és önkéntes beszámolók elkészítését, különös tekintettel az Európai Unió Zöld Megállapodás megvalósítását elősegítő ESG keretrendszer integrálására. A képzés során a hallgatók átfogó ismereteket szerezhetnek a fenntarthatósági rendszerszemlélet mellett az ESG fő területeiről, így többek között a klímaváltozás, a fenntartható erőforrás használat, a körforgásos gazdaság, valamint a fenntarthatóság társadalmi és irányítási vonatkozásiról.
- ESG - Környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterképzési szak tanterv és részletes információk
- ESG - Környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterképzési szak felvételi témakör
7. Közgazdásztanár – A tanári pálya iránt elhivatottságot érző, gazdaságtudományok képzési területhez tartozó alapképzési szakok bármelyikén végzettek jelentkezését várjuk. Akik úgy érzik, szívesen átadnák gazdasági ismereteiket olyan diákoknak, vagy felnőtteknek, akik közgazdasági szakközépiskolákban, OKJ-s és egyéb szakképző tanfolyamokon ismerkednek a gazdaság világával és készülnek majdani, üzleti jellegű tevékenységükre.
8. Marketing – A képzés célja marketing szakemberek képzése, akik különböző üzleti és non-business szervezetekben, intézményekben és vállalkozásokban végeznek marketingtevékenységet. Megszerzett elméleti és gyakorlati ismereteik birtokában képesek marketingstratégia kialakítására, a tág értelemben vett marketingtevékenységek, projektek menedzselésére, különböző szervezetek, folyamatok és szakmai programok irányítására, a szükséges marketingeszközök tartalmának meghatározására, feladatok végrehajtásának koordinálására, kapcsolattartásra belső és külső funkciókkal, szervezetekkel.
9. Master of Business Administration (MBA) – A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik az üzleti tudományok minden fontosabb részterületén megszerzett ismereteik birtokában képesek a vállalkozások életben maradását és fejlődését biztosító stratégiai szemlélet kialakítására. Ismerik a nemzetközi gazdaság fő tendenciáit, valamint képesek az emberi erőforrások, illetve általában a szervezetek, vállalkozások tevékenységeinek irányítására. A szakon végzett hallgatók jó eséllyel pályázhatnak bármely üzleti vagy közszolgálati szervezet vezetői pozícióira.
- Master of Business Administration (MBA) szak tanterv és részletes információk
- Master of Business Administration (MBA) szak felvételi témakör
10. Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás - A nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakot olyan hallgatóknak ajánljuk, akik karrierjüket valamilyen nemzetközi szakmai közegben, nemzetközi környezetben képzelik el, valamint fontos számukra az idegen nyelvek mindennapi használata. Ezen a mesterszakon szerzett ismeretek és készségek lehetővé teszik az elhelyezkedést, sikeres munkavégzést, illetve hosszabb távú karriert nemzetközi szervezeteknél, a kormányzati, az üzleti és a nem kormányzati szféra nemzetközi gazdasági kapcsolatokkal foglalkozó intézményeiben, vállalatainál, illetve szervezeti egységeinél.
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szak tanterv és részletes információk
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szak felvételi témakör
11. Pénzügy mesterképzési szak – A képzés célja gazdasági szakemberek képzése, akik pénzügyi, közgazdaság-tudományi műveltségükkel, nemzetközi összehasonlításban is versenyképes, korszerű és magas színvonalú elméleti, módszertani és gyakorlati tudásukkal képesek önálló, kreatív, közgazdász szemléletű gondolkodásra, a gazdaság pénzügyi folyamatainak irányítására és elemzésére makro-, illetve mikro szinten egyaránt. Üzleti és módszertani ismereteiknek, a tudatosan fejlesztett vezetői készségeiknek és képességeiknek birtokában alkalmassá válnak a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein, az állami és magánszférában a pénzügyi feladatok ellátására, a pénzügyi szakirodalom feldolgozására és gazdagítására.
- Pénzügy mesterképzési szak tanterv és részetes információk
- Pénzügy mesterképzési szak felvételi témakör
12. Sportközgazdász – Az itt végzett hallgatók közgazdaságtudományi és sporttudományi műveltségükkel képesek az európai és a hazai sportélet területein, valamint a világpiacon önálló kreatív közgazdász szemléletű gondolkodásra, gazdálkodó szervezetek tevékenységének elemzésére és komplex fejlesztési feladatainak megoldására.
13. Számvitel – A képzés célja számviteli szakemberek képzése, akik a nemzetközi összehasonlításban versenyképes, korszerű elméleti és gyakorlati ismeretek birtokában képesek a gazdálkodó egységek számviteli folyamatainak irányítására, ellenőrzésére és elemzésére. Elméleti és gyakorlati, üzleti és módszertani ismereteik, a tudatosan fejlesztett vezetői készségek és képességek birtokában alkalmasak a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein közép- és felsővezetői feladatok ellátására.
14. Vállalatgazdaságtan – A képzés célja alkalmazott gazdaságtani és üzleti ismeretekkel rendelkező közgazdászok képzése, akik képesek a hazai és nemzetközi gazdaság területén elsősorban a közép- és nagyvállalatok operatív szintű működtetésére, tevékenységének átfogó elemzésére, komplex fejlesztési feladatok megoldására, valamint – az ágazati sajátosságok figyelembevételével – a kapcsolódó pénzügyi folyamatok irányítására, elemzésére, a marketing és kereskedelmi tevékenység menedzselésére. A végzettek alkalmasak a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein közép- és felsővezetői feladatok ellátására is. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
- Vállalatgazdaságtan szak tanterv és részletes információk
- Vállalatgazdaságtan szak felvételi témakör
15. Vállalkozásfejlesztés – A képzés célja vállalkozásfejlesztési szakemberek képzése, akik nemzetközi összehasonlításban is versenyképes, korszerű és magas színvonalú elsajátított elméleti és módszertani ismeretanyag birtokában képesek elsősorban kis- és középvállalkozások, vagy egyéb gazdálkodó szervezetek tevékenységének elemzésére és komplex fejlesztési feladatainak megoldására.
- Vállalkozásfejlesztés szak tanterv és részletes információk
- Vállalkozásfejlesztés szak felvételi témakör
16. Vezetés és szervezés – A vezetés és szervezés mesterszakot minden olyan hallgatónak ajánljuk, akinek hosszabb-rövidebb távú karriercéljai között valamilyen szintű vezetői pozíció betöltése szerepel, vagy már jelenleg is ilyen munkakört tölt be. A képzés során a hallgatók általános üzleti ismereteiket mélyítik el, nagy hangsúlyt fektetve a menedzsmenthez és vezetéshez kapcsolódó tantárgyakra, tudományterületekre. Az itt végzett szakemberek megalapozott és integrált szakismereteket szereznek, elemző, tervező, problémamegoldó képességeiket, kreativitásukat fejleszthetik.
- Vezetés és szervezés szak tanterv és részletes információk
- Vezetés és szervezés szak felvételi témakör
17. Vidékfejlesztési agrármérnöki – Ezen a szakon végzett hallgatók az ismereteik birtokában az erőforrások optimális felhasználását biztosító termelő, elosztó és szabályozási, valamint a termeléssel, a szolgáltatásokkal összefüggő szervezési és irányítási folyamatokat felügyelik. Részletesen megismerik az európai és a magyarországi vidék- és területfejlesztés működésének sajátosságait (a mezőgazdaság vidékmegtartó és fejlesztő szerepét) és a sajátosságok okait. Alkalmasak lesznek tervező-fejlesztő mérnöki, kutatói, illetve vezetői munkakörök betöltésére.
- Vidékfejlesztési agrármérnöki szak tanterv és részletes információk
- Vidékfejlesztési agrármérnöki szak felvételi témakör
Felvételi témakörök szakonként
- Agrárközgazdász
- Ellátási lánc menedzsment
- Emberi erőforrás tanácsadó
- Marketing
- Master of Business Administration (MBA)
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (magyar)
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (angol)
- Sportközgazdász
- Számvitel
- Vállalatgazdaságtan
- Vállalkozásfejlesztés
- Vezetés és szervezés
- Vidékfejlesztési agrármérnöki
Mesterképzések - tantervek
- Agrárközgazdász
- Ellátásilánc-menedzsment
- Emberi erőforrás tanácsadó
- Gazdasági agrármérnöki
- Közgazdásztanár
- Logisztikai menedzsment
- Marketing
- Master of Business Administration (MBA)
- Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás
- Sportközgazdász
- Szakigazgatás-szervező és informatikus agrármérnöki
- Számvitel
- Vállalatgazdaságtan
- Vállalkozásfejlesztés
- Vezetés és szervezés
- Vidékfejlesztési agrármérnöki