Pályázati felhívás doktori képzésre

A Debreceni Egyetem Társadalomtudományi Doktori Tanácsa pályázatot hirdet a 2020/2021 tanévben kezdődő
doktori (PhD) képzésre nappali, levelező tagozaton és egyéni felkészülésben az

IHRIG KÁROLY GAZDÁLKODÁS- ÉS SZERVEZÉSTUDOMÁNYOK DOKTORI ISKOLÁBA

doktori iskola vezetője: Prof. Dr. Balogh Péter, DSc

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok:

• Kitöltött jelentkezési lap
  • A felvételi eljárási díj befizetéséről szóló igazolás
  • Előzetes tématerv (A tervezett kutatási téma rövid ismertetése max. 5 oldal terjedelemben: problémafelvetés, kutatási előzmények, célkitűzések, kutatási koncepció és módszer, várható eredmények.)
  • Szakmai önéletrajz (fényképes)
  • Motivációs levél (benne a témaválasztás személyes indoka)
  • Szakmai ajánlás a tervezett témavezetőtől
  • Publikációs jegyzék
  • Egyetemi oklevél közjegyző által hitelesített másolata (hitelesítés nem szükséges abban az esetben, ha az oklevelet a Debreceni Egyetem vagy annak jogelőd intézménye állította ki). Végzős hallgatók estében a leckekönyv másolata
  • Idegen nyelvtudást igazoló okiratok közjegyző által hitelesített másolatai.
  • Tudományos és közéleti tevékenységeket igazoló dokumentumok.
  • Munkahelyi hozzájáruló nyilatkozat (Költségtérítéses levelező vagy egyéni felkészülő esetén szükséges – Tartalma: hozzájárulás a tanulmányok folytatásához; nyilatkozat a kutatás feltételeinek biztosításáról, a költségtérítési díj fizetésének módja).

Felhívjuk a figyelmét, hogy a doktori iskolába történő felvételhez középfokú angol "C" típusú nyelvvizsga szükséges!

Ha más élő nyelvből rendelkezik középfokú nyelvvizsgával, akkor alapfokú angol nyelvvizsga is szükséges!

A felvételi eljárási díj összege és befizetésével kapcsolatos információk:

• A felvételi eljárási díja 9 000 Ft
  • Számlaszám: Debreceni Egyetem 10034002-00282871 (Magyar Államkincstár), közleménybe IKDI, felv. elj., saját név

A pótfelvételi pályázat benyújtásának határideje: 2020. augusztus 18. (kedd) 12 óra

Papíralapon: Szabó-Zsámba Kata, ügyvivő-szakértő (Egyetem téri Campus, Főépület, Fsz. 15.)

Elektronikusan:

A Doktori Iskola témakiírásairól és lehetséges témavezetőiről a titkárságon Dr. Harangi-Rákos Mónikánál
(Böszörményi úti Campus, Magház épület 101. iroda, e-mail: rakos.monika@econ.unideb.hu) lehet tájékozódni.
Az idei évben meghirdetésre került témakiírások a doktori.hu oldalon elérhetőek.

Debrecen, 2020. július 2.

Tisztelettel:

Prof. Dr. Balogh Péter sk.
egyetemi tanár
DI vezető