Kutatói Esték a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézetben 2021.06.16.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete tisztelettel meghívja Önt a

“Kutatói Esték a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézetben”

következő eseményére.

Az esemény időpontja: 2021.06.16. 16:00-17:00 (szerda)

Az esemény helyszíne: online tér, Webex felület

Link: https://unideb.webex.com/unideb/j.php?MTID=m4dfd0e070cffcba4bb7bdadd6f67e3a3
(az eseményhez 15:55-től lehet csatlakozni)

A Kutatói Esték a Vezetés- és Szervezéstudományi Intézetben rövid bemutatása

A Kutatói esték gyökerei a DE KTK Menedzsment és Marketing Tanszékének Tanszéki Estjeiig nyúlnak vissza, melyek a GTK megalakulása után a VESZI-ben folytatódtak. A rendezvény alkalmai nem rendszeresek, nagyjából félévente 1-3 alkalommal kerülnek megrendezésre. Az egyes alkalmak egy-két körülbelül 20-30 perces vitaindító előadásból, majd az ezeket követő kötetlen beszélgetésből állnak. Céljuk, hogy a kutatók és meghívott előadók problémáikkal, ötleteikkel vagy eredményeikkel viszonylag kötetlen keretek közt állhassanak az arra kíváncsi közösség elé. Az előadó kutatók támogató visszajelzésekkel észrevételekkel, a közönség új ismeretekkel, az őket körülvevő szervezetben folyó kutatómunkára való jobb rálátással, valamint mindkét fél ötletekkel gazdagodhat.

A kutatói esték légköre szigorúan kollegiális és segítő, bármiféle tekintéllyel szemben jó értelemben tiszteletlen, így kérjük az esetleges meglátásokat, kérdéseket is mindenki ennek megfelelően fogalmazza meg.

A 2021. június 16-i alkalom meghívott előadója:

Sági Balázs

National Instruments, EMEA Sales HR Vezető

NI GmbH, München

A bevezető előadás címe: HR Business Partner szerepkör egy nemzetközi multicégnél

Összefoglaló: Az előadó – aki korábban A Debreceni Egyetem Közgazdaságtudományi Karának munkatársaként többek között hasonló rendezvényeket szervezett tudományos titkárként – 2006 óta a National Instruments alkalmazottja. 2007 óta HR Business Partner szerepkörben támogatja a cég különböző funkcióit. 2014-ben Münchenbe költözött, először közép-Európa, majd teljes EMEA fókusszal. Végigkövette, hogyan jelent meg az NI-nál az HR Generalista szerepkör, majd alakult át az Ulrich modell nyomán HR Business Partner-ré, és hogyan változott annak fókusza az elmúlt években földrajziról üzleti funkció felé. Mindig szívesen osztja meg tapasztalatait, több vendégelőadást is tartott egyetemünkön korábban. Inspiráló előadó.

Ajánlott olvasmány

Aki előzetesen szeretne tájékozódni HR Business Partner funkcióról, annak a következő forrásokat ajánljuk:

A rendezvényre várunk minden érdeklődő kollégát, hallgatót, kutatót, oktatót, ismerőst!

Az előadás nyelve magyar.

A rendezvény látogatása ingyenes.

Dr. Dajnoki Krisztina sk.

egyetemi docens

intézetigazgató

Dr. Kun András István sk.

egyetemi docens

szervező