Logisztika Menedzsment Tanszék

Szervezés-Logisztikai Tanszék névvel 2009-ben lett a kar önálló szervezeti egysége, de logisztika néven másfél évtizede oktatunk és kutatunk a kapcsolódó területeken. Munkatársaink által vezetett fontosabb projektek: NetGrow (EU FP7), RuralJobs (EU FP7), Vállalati és operatív menedzsment vizsgálatok az észak-alföldi régióban (ROP), Ukrán állampolgárok foglalkoztatási jellemzői Magyarországon, különös tekintettel az Észak-Alföld régióban (OFA). 2011-ben sikeresen akkreditáltattuk a logisztikai menedzsment mesterképzési szakot. Legfontosabb oktatott tárgyaink: értékteremtő folyamatok menedzsmentje, ellátási lánc menedzsment, beszerzés menedzsment, termelés és szolgáltatás menedzsment, disztribúció menedzsment, lean menedzsment, szállítmányozás és fuvarozás menedzsment, munkavédelem és munkabiztonság. A tanszék munkatársai aktívak az Egyetem magyar és angol nyelven folyó graduális és PhD képzéseiben. 2017 februárjától duális képzési rendszerben is fogadunk logisztikai menedzsment mesterszakos hallgatókat. Vállalati együttműködő partnereink, akik a képzésben aktívan részt vesznek: BI-KA Logisztika Kft., Coloplast Hungary Kft., Coveris Rigid Hungary Effekt Kft., Electrolux Kft., HAJDU Autotechnika Ipari Zrt., National Instruments Hungary Kft., Rail Cargo Hungaria Zrt., T-Alfasystem Kft., Trans-Sped Kft., XANGA Investment & Development Group.

Munkatársaink

• Dr. Pakurár Miklós, egyetemi docens, tanszékvezető
  • Dr. Felföldi János, egyetemi docens, intézetigazgató
  • Dr. Füzesi István, egyetemi docens