Doktori Iskolák

A Doktori Iskola azonosító adatai

• Kódszám: D54
  • Intézmény: Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
  • A doktori iskola neve: Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola
  • A doktori iskola angol elnevezése: Károly Ihrig Doctoral School in Business Economics and Organizational Studies
  • A DI akkreditálásának éve: 2002
  • A DIvezetője: Prof. Dr. Popp József egyetemi tanár, DSc
  • Tudományterület: társadalomtudományok
  • A MAB 2008/3/VII/2/019. sz. határozata alapján Doktori Iskolánk megfelel minősítést kapott. A megfelelőségi eljárás alapján a doktori iskola fokozatadási joga a gazdálkodás- és szervezéstudományok tudományágra terjed ki.
  • A MAB 2009/7/XIII/2/209. sz. határozata a doktori iskola akkreditációját - a működési feltételek folyamatos biztosítása esetén - 2014. XII. 31-ig megerősíti.
  • Kutatási területe épít a DI jogelődjének hagyományaira (agribusiness makro- és mikrogazdasági, továbbá a vidékfejlesztéssel összefüggő kérdései), így szélesebb értelemben: üzleti/gazdálkodás/szervezéstudományok területén fejti ki tevékenységét.
  • Széleskörű nemzetközi és hazai kapcsolatrendszer biztosítja a választott kutatási témák magas színvonalú kidolgozását. A korlátozott létszámú nappali tagozatos államilag finanszírozott 8 fős keretszám mellett minden évben lehetőség van jelentősebb beiskolázási létszámú levelező tagozatú doktorandusz képzés indítására is, amelyben a különböző társadalmi-gazdasági szervezetek szakemberei is jelentkezhetnek.

Postacím

• 4015 Debrecen, Pf. 15
  • Telefon: +36 52 508 482
  • Fax:  +36 52  508 482