Szervezés és Kommunikáció Tanszék

A Tanszék 2015-ben alakult az új intézményi struktúra részeként. Feladata olyan ismeretek nyújtása és készségek kialakítása, amely a felsorolt tárgyak ismeretanyagának megtanulása mellett a hallgatókban megerősíti a holisztikus szemléletet, képessé teszi őket arra, hogy a különböző diszciplínák ismeretanyagát integrálják. Ez alapja a stratégiai gondolkodásnak és a jó szervezeti működésnek/működésfejlesztésnek. Az oktatott tárgyaink: szociológia, kommunikáció, minőségmenedzsment, vállalkozás-innováció, innováció-módszertan, tudásmenedzsment. Kutatómunkánk kiterjed a civil szervezetek működésére, a szervezeti innovációra, működésfejlesztésre és a technológiai fejlődés kommunikációra gyakorolt hatásának a vizsgálatára. A tanszék nagy hangsúlyt fektet az üzleti és civil világgal/szektorral történő együttműködésre, így alapítói vagyunk két kihelyezett tanszéknek, a mi mentori támogatásunkkal jött létre és működik sikeresen a DEViK klub (Debreceni Egyetemisták Vállalkozásfejlesztő Innovatív Közössége). A tanszék adja a személyi és szakmai hátterét a Kelet-magyarországi Európai Kezdeményezések Alapítványnak. Ez a szervezet építette és adományozta a Debreceni Egyetemnek a Fényházat, ahol a tanszék ma is működik. A tanszékhez (jogelőd) köthető az országban egyedülálló, (egyetem által alapított) a Debreceni Egyetem Ipari Parkjának a megszületése és az a fejlesztő munka, amely alkalmassá tette a befektetők fogadására.

Munkatársaink

Bővebb információ a munkatársakról. (Főbb kutatási területek, főbb oktatott tárgyak)

Frissítés dátuma: 2019.01.10.