Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
DBSC Kerekasztal - Karrier határok nélkül – Hogyan lehet valaki sikeres vezető?
„Karrier határok nélkül – Ismerd meg, hogyan lehet valaki sikeres vezető!” címmel tartja az egyetemi kurzus záró-alkalmát a Debrecen BSC Kerekasztala.
Érdekegyeztetés a gazdaságfejlesztésért
A kamarákkal és iparági szövetségekkel folytatott érdekegyeztetésről, valamint a felsőoktatás és az ipar kapcsolatának szorosabbra fűzéséről is beszélt György László, az ITM államtitkára a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet vendégelőadójaként.
27 nov
Sikertörténet a kutatásban
Nemzetközi kutatói hálózatokhoz csatlakozott a sport- és egészséggazdaság területén végzett, több mint három éven át tartó kutatóprogramnak köszönhetően a Debreceni Egyetem. Az intézmény a pécsi és a győri egyetemmel együtt vett részt az uniós projektben.
23 nov
Válságkezelés a koronavírus alatt
A koronavírus első hulláma által okozott krízishelyzet vezetéselméleti tanulságairól tartott online előadást hétfőn, a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) mesteroktatója, Lencsés Gergő, a General Electric globális értéklánc vezetője.
19 nov
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
18 nov
Válságkezelés a koronavírus időszakában - Lencsés Gergő Online előadása, 2020.11.23.
Lencsés Gergő online előadása 2020. november 23-án 10.00 órától a Debreceni Egyetemen. Az előadás nyilvános, de regisztrációhoz kötött.
17 nov
A biztos egzisztencia reményében
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának (GTK) képzési palettája nagyon széles. Több száz környékbeli céggel állnak szoros kapcsolatban, végzett hallgatóik 90 százaléka egy éven belül diplomájának megfelelő munkát talál.
17 nov
Online TDK a Debreceni Egyetemen
Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem. A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.
06 nov
Mesterszakok szakvezetői online tájékoztatók 2020.11.09-13.
2020. november 9-13. között online formában a 2021. februárban meghirdetésre kerülő mesterszakokról  tájékoztatókat tartunk