A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Egyetemi képzés Nyírbátorban is
Nyírbátor Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ néven alakult új felsőoktatási képzőhely a térségben. Az intézményben a jövőben a Debreceni Egyetem agrár-, valamint gazdaságtudományi karának képzései is elérhetők lesznek – jelentették be a pénteki tanévnyitó ünnepségen.
A pótfelvételin is az élen a DE
A Debreceni Egyetem volt a pótfelvételi eljárásban a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény az országban. Közel ezren adták be jelentkezésüket, közülük a DE több mint hatszáz hallgatót vett fel az eljárásban. A legtöbb elsőéves a gazdaságtudományi képzéseken kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
28 júl
A pénzügyi döntéseket segítik
Az intézményi együttműködés erősítése a pénzügyi döntéshozatalhoz kapcsolódó számítástechnikai intelligencia kutatása területén. Ez volt a célja annak a projektnek, amelyben a Debreceni Egyetem a Nagyváradi Egyetemmel közösen vett részt. Az eredményeket kedden ismertették.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
04 júl
Rendhagyó diplomaosztó
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.
02 júl
Pályázati felhívás doktori képzésre
A Debreceni Egyetem Társadalomtudományi Doktori Tanácsa pályázatot hirdet a 2020/2021 tanévben kezdődő doktori (PhD) képzésre
02 júl
Dupla tanévzáró a stadionban
Két hétvégén rendezi intézményi szintű tanévzáró ünnepségét a Nagyerdei Stadionban a Debreceni Egyetem. Július 4-én, szombaton 17 órai kezdettel öt, július 11-én, szombaton 17 órától pedig kilenc kar összesen csaknem 2500 végzőse kapja meg jelképesen diplomáját.