Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
31 már
Aquinói Szent Tamás Közéleti Akadémia pályázati kiírása
Várunk minden 21-30 év közötti egyetemista vagy frissdiplomás fiatalt!
20 már
Ismét itt az egyetem lapja
A Kozma Mihály Futsal kupát elnyerő Sinter FC fotójávval a címlapon megjelent az Egyetemi Élet című lap legújabb száma. A Debreceni Egyetem újságjának márciusi száma egyebek mellett a Kárpát-medencei Tudományos Platform létrehozásával foglalkozik.
20 már
Hatékonyabb tudáshasznosítás a cél
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál nagyjából évi 400 új találmányra kérnek jogi védelmet, de a felmérések szerint ennél jóval több innovatív projekt indul a hazai cégeknél. A legtöbb buktatót az ötlet gyakorlati hasznosításáig terjedő fázis rejti – derült ki a Debreceni Egyetem rendezvényén.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Egyetemi kitüntetések
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 172. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése az intézmény több mint 100 munkatársát részesítette elismerésben. A kitüntetéseket a megemlékezés elhalasztása miatt későbbi időpontban adják át.
10 már
Ösztöndíj lehetőség
FELHÍVÁS MÓDOSÍTÁS – Ösztöndíj lehetőség: „A jövő tudósai – fiatal kutatói ösztöndíj”
25 feb
Együtt a Kárpát-medence gazdaságáért
Gazdaságtudományi területen oktató és kutató szakemberek tevékenységének összehangolására alakult meg a Debreceni Egyetem és nyolc magyar nyelven oktató határon túli felsőoktatási intézmény részvételével a Kárpát-medencei Tudományos Platform.
17 feb
Ösztöndíjlehetőség
A jövő tudósai - fiatal kutatói ösztöndíj
10 feb