Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Hálózatok specializáció képzés indul
2020. februárjától újra indul a Hálózatok specializáció képzés nem Informatikai Karos hallgatók számára
Tudomány határok nélkül
Csaknem száz fiatal kutató mutatta be tudományos eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Állam- és Jogtudományi Kar közös konferenciáján. A nemzetközi tanácskozáson több tudományterület képviseltette magát.
Prima díjas lett a DE hallgatója
Megyei Prima Díjat kapott Kozák Luca országos csúcstartó gátfutó, a Debreceni Egyetem hallgatója. A kiváló atléta a sport kategóriában vehette át a rangos elismerést szombaton a Kölcsey Központban.
Ez már nem (csak) játék
Sikeres szakosztályt működtet, átfogó tanulmányt készített, és oktatási-kutatási-felkészítő központot épít az e-sport számára a Debreceni Egyetem – ezekről is szó volt azon a konferencián, amelyen az e-sport közgazdasági, informatikai és magatartástudományi vonatkozásait vitatták meg.
Tehetségből fiatal kutató
Az Ihrig Károly Doktori Iskola doktoranduszai mutatták be cikktervezeteiket egy pénteki konferencián a Gazdaságtudományi Karon. A Doktori Iskolának jelenleg több mint 130 hallgatója van, támogatásával fennállása óta mintegy 150 PhD-hallgató szerzett tudományos fokozatot.
Országos Esport Konferencia 2019. november 21.
A sport jövője - A jövő sportja
Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.
Innovatív HR a Debreceni Egyetemen
Job-hopping, ipar 4.0, tehetségmenedzsment, HR branding – a munkaerőpiac aktuális kihívásait vitatták meg a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán szervezett szimpóziumon, ahol kiderült, hogyan lehet megszerezni és megtartani a kiváló munkaerőt.