Bolyai-ösztöndíjasok a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója is elnyerte idén a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. A pályázat eredményeit péntek tette közzé honlapján a MTA.
A gazdaságtudományról máshogy
A gazdaságtudomány, az agrártudomány és a sporttudomány titkaival ismerkedhetnek meg rendhagyó módon a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának leendő hallgatói az I. EconoMisteries Nyílt Napon. Július elsején rendhagyó előadásokra várja a fiatalokat a GTK Debrecenben és Szolnokon.
Az első diplomák - GTK
Megkezdődtek a nyári diplomaosztók a Debreceni Egyetemen. Pénteken a Gazdaságtudományi Kar 530 végzős hallgatója vehette át oklevelét a Főépület Díszudvarán. Az alapképzésben 223, a mesterképzésben 150, míg a felsőoktatási szakképzésben 157 hallgató fejezte be tanulmányait.
Emlékek és hagyományok a GTK-n
Tanulmánykötettel tisztelgett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara Berde Csaba professor emeritus előtt 70. születésnapja alkalmából. Az iskolateremtő professzort pályatársai és kollégái köszöntötték csütörtökön a DE Böszörményi úti Campusán.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Alumni Konferencia a GTK-n
A doktorandusz képzés fejlesztése és az alumni közösség kötődésének erősítése volt a fő témája a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar és az Ihrig Károly Doktori Iskola keddi konferenciájának. A szakmai tanácskozáson bemutatták annak a tehetséges fiatal kutatókat támogató 5 éves projektnek az eredményeit, amely most zárult le a Debreceni Egyetemen.
„Doktorrá fogadom…!”
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott a Debreceni Egyetem szombaton a Főépület Aulájában. Az eseményen öt tudományterület 96 új doktora vehette át oklevelét, átadták a habilitált doktori, a Professor Emeritus, valamint a Civis honoris causa és a Doctor honoris causa címeket.
Tudományos folyóiratban történő publikálás
Felhívás a Gazdálkodástudományi Közlemények c. tudományos folyóiratban történő publikálására
Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Egyetemi sportszakembereket díjazott a MEFS
A Debreceni Egyetem több oktatója és munkatársa is elismerésben részesült a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves közgyűlésén, melyet a MEFOB Fesztivál keretében a Miskolci Egyetemen tartottak pénteken. Az eseményen bejelentették, hogy jövőre Debrecen lesz a MEFOB Feszt házigazdája.