Vezetői kinevezések a Debreceni Egyetemen
Rektorhelyettesi, dékáni és főigazgatói megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A megbízóleveleket Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár adta át csütörtökön a Debreceni Egyetem Főépületének Rektori Tanácstermében.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
Bolyai-ösztöndíjasok a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója is elnyerte idén a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. A pályázat eredményeit péntek tette közzé honlapján a MTA.
A gazdaságtudományról máshogy
A gazdaságtudomány, az agrártudomány és a sporttudomány titkaival ismerkedhetnek meg rendhagyó módon a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának leendő hallgatói az I. EconoMisteries Nyílt Napon. Július elsején rendhagyó előadásokra várja a fiatalokat a GTK Debrecenben és Szolnokon.
Az első diplomák - GTK
Megkezdődtek a nyári diplomaosztók a Debreceni Egyetemen. Pénteken a Gazdaságtudományi Kar 530 végzős hallgatója vehette át oklevelét a Főépület Díszudvarán. Az alapképzésben 223, a mesterképzésben 150, míg a felsőoktatási szakképzésben 157 hallgató fejezte be tanulmányait.
Emlékek és hagyományok a GTK-n
Tanulmánykötettel tisztelgett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara Berde Csaba professor emeritus előtt 70. születésnapja alkalmából. Az iskolateremtő professzort pályatársai és kollégái köszöntötték csütörtökön a DE Böszörményi úti Campusán.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Alumni Konferencia a GTK-n
A doktorandusz képzés fejlesztése és az alumni közösség kötődésének erősítése volt a fő témája a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar és az Ihrig Károly Doktori Iskola keddi konferenciájának. A szakmai tanácskozáson bemutatták annak a tehetséges fiatal kutatókat támogató 5 éves projektnek az eredményeit, amely most zárult le a Debreceni Egyetemen.
„Doktorrá fogadom…!”
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott a Debreceni Egyetem szombaton a Főépület Aulájában. Az eseményen öt tudományterület 96 új doktora vehette át oklevelét, átadták a habilitált doktori, a Professor Emeritus, valamint a Civis honoris causa és a Doctor honoris causa címeket.
Tudományos folyóiratban történő publikálás
Felhívás a Gazdálkodástudományi Közlemények c. tudományos folyóiratban történő publikálására