Digitális katonákról a szakkolisoknak
Ember és gép szimbiózisáról, valamint a legkorszerűbb hadiipari innovációkról volt szó a Hatvani István Szakkollégium hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzusán. Szerdán Porkoláb Imre ezredes, a GTK címzetes egyetemi tanára tartott előadást.
DE és Tiszafüred: fókuszban a víz
A hidrobiológiát, a balneológiát, a termálvíz vizsgálatát és hasznosítását, valamint a térség gazdasági, turisztikai fejlesztéseit célzó együttműködési megállapodást kötött csütörtökön a Debreceni Egyetem és Tiszafüred önkormányzata.
Birkózó legenda a DE-n
Megnyerte hazánk századik olimpiai aranyérmét, irányítása alatt pedig összesen 84 Európa-, világ- és olimpiai bajnoki címet szerzett a magyar birkózó válogatott. Szakmai sikereinek titkát árulta el Hegedűs Csaba kedden a Debreceni Egyetemen.
Hegedűs Csaba olimpiai bajnok előadása
2019. október 8-án 12.00-tól, a Böszörményi úti Campus Főépület IV. előadóban Hegedűs Csaba tart előadást.
Kozma András 1937-2019
Életének 83. évében, 2019. október 6-án örökre eltávozott közülünk Kozma András professzor, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Számviteli és Pénzügyi Intézetének professzor emeritusa.
Science Café a tudatos marketingről
A Science Café szeptembertől újra várja kéthetente a tudomány iránt fogékony közönséget. A tanév első előadása „Marketing és innováció - Hogyan járul hozzá a sikeres fejlesztésekhez a marketing az egészség-gazdaságban?” címmel kalauzolja el az érdeklődőket.
Munkába állt a „TEKNŐS"
Átadták a Debreceni Egyetem Sportgazdasági-Menedzsment és Teniszközpontját a Böszörményi úti campuson. A 860 millió forintos beruházást a kormány több mint 260 millióval támogatta.
Új tanév Kisvárdán
Turizmus-vendéglátás, vidékfejlesztési agrármérnök, mezőgazdasági mérnök, gazdálkodási és menedzsment – negyedik tanévét kezdte meg a Debreceni Egyetem bővülő képzéseivel a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ.
Hallgatói ötletverseny
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar két diákja vehet részt a CARPE Challange októberi döntőjén Valenciában, miután közlekedésfejlesztési ötletükkel megnyerték a szeptember 4-i egyetemi fordulót.
Új professzorok az egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz oktatójának adományozott egyetemi tanári címet a köztársasági elnök.