Vannak, akik „előre menekülnek”
A koronavírus-járvány első hullámára a hazánkban működő cégek jelentős része nem otthoni munkavégzés elrendelésével, fizetéscsökkentéssel, vagy létszámleépítéssel, hanem új piacok keresésével reagált – derült ki egy jelenleg is zajló kutatás során.
Elsöprő siker az egyetemi színpadon
Hatalmas közönségsikert aratott az Egyetemi PolgáRock társulata az oDEon Egyetemi Színházban. A DE dolgozóiból álló színészgárda meghódította a színpadot, és az oDEon diplomája mellett örök élménnyel távozott a világot jelentő deszkákról, ahova bármikor szívesen visszatérnének.
Új egyetemi professzorok a DE-n
Tizenkét egyetemi tanárral gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A köztársasági elnök szeptember 1-től 9, november 1-i hatállyal pedig 3 új kinevezésről döntött – adta hírül a Magyar Közlöny.
Szobrot kapott a legendás professzor
Leleplezték Kozma András szobrát a Debreceni Egyetem (DE) Böszörményi úti campusán kedden. Az egy éve elhunyt egyetemi tanár a DE Gazdaságtudományi Karának iskolateremtő professor emeritusa volt, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem egykori rektora.
Könyvek a nemzeti banktól
Több mint száz gazdaságtudománnyal foglalkozó könyvet és friss gazdasági folyóiratokat adott ajándékba a Magyar Nemzeti Bank a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának. A szakirodalom a Böszörményi úti campus könyvtárának olvasótermébe került.
Mi kerüljön a tányérunkba?
Mit, mikor és mennyit kellene ennünk ahhoz, hogy egészségesebbek legyünk, tovább éljünk? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kerestek választ szakemberek a pénteken online formában megrendezett XIV. Táplálkozásmarketing Konferencián.
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Egyetemi képzés Nyírbátorban is
Nyírbátor Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ néven alakult új felsőoktatási képzőhely a térségben. Az intézményben a jövőben a Debreceni Egyetem agrár-, valamint gazdaságtudományi karának képzései is elérhetők lesznek – jelentették be a pénteki tanévnyitó ünnepségen.
A pótfelvételin is az élen a DE
A Debreceni Egyetem volt a pótfelvételi eljárásban a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény az országban. Közel ezren adták be jelentkezésüket, közülük a DE több mint hatszáz hallgatót vett fel az eljárásban. A legtöbb elsőéves a gazdaságtudományi képzéseken kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.