Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Pfau Ernő (1935-2021)
2021. szeptember 29-én, életének 86. évében örökre eltávozott közülünk Dr. Pfau Ernő egyetemi tanár, professor emeritus.
Egyetemi vitorlás siker a Dragon ob-n
Harmadik helyen végzett az idei magyar vitorlás bajnokság Dragon osztályában Szűcs István, a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi Intézetének igazgatója. Csapatával egy közepes, de változékony szeles pályaversenyen ért el kiemelkedő eredményt.
A Pénzügyminisztérium díjazta
Rangos pénzügyminisztériumi elismerésben részesült egy debreceni egyetemista. A tárca által létrehozott Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj Hallgatói kategóriájában Póta Cserne Panka, a Gazdaságtudományi Kar hallgatója bizonyult a legjobbnak.
Kihelyezett kuratóriumi ülések
A Debreceni Egyetem valamennyi karára ellátogat az elkövetkezendő hetekben az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma és az egyetem vezetése. Szeptember utolsó hetében a GTK-n, a MÉK-en, a nyíregyházi EK-n és az NK-n tartottak kihelyezett kuratóriumi ülést.
CARPE – a lehetőségek konferenciája
A Debreceni Egyetem október 27-29 között rendezi meg a CARPE vándorkonferenciáját. A nemzetközi kongresszuson az EU következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásait mutathatják be az egyetemi partnerek. Az idei CARPE-konferenciát online rendezik meg, már megkezdődött a regisztráció.
Egyetemisták az U21-es válogatottban
Az Eb-selejtezőcsoport papíron két legerősebb tagját fogadja U21-es labdarúgó-válogatottunk október 8-án és 12-én: előbb a lengyel, majd a német válogatottal mérkőzik meg Gera Zoltán együttese. A csapatba a Debreceni Egyetem három hallgatója is meghívást kapott.
DE GTK Kari TDK Konferencia (2021/2022. I. félév)
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Tanácsa Tudományos Diákköri Konferenciát rendez
Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.