Jubiláló doktori iskola
25 év, 130 PhD disszertáció, 77 kiváló oktatató – egykori és jelenlegi doktoranduszok, kutatók összegezték a Debreceni Egyetem 1993-ban alapított Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának eredményeit.
Logisztika a gyakorlatban
Valós ipari körülmények között is használhatók azok a logisztikai megoldások, melyeket a Gazdaságtudományi Kar hallgatói dolgoztak ki a Debreceni Egyetem és a Trans-Sped Csoport különleges versenyére.
„Kanyarban kell előzni”
Az egyetemekre is fontos szerep hárul, hogy Magyarország kreatív technológiákon, új piacokon és új szövetségeken alapuló, gyorsan fejlődő, versenyképes gazdaságot építsen – jelentette ki Matolcsy György jegybankelnök a Debreceni Egyetemen tartott csütörtöki előadásában.
Egészséggyár a GTK-n
A jövő egészségtudatos munkavállalóját, munkáltatóját és kormányzatát mutatták be a középiskolások a Debreceni Egyetem Ihrig Károly Tanulmányi Versenyén.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
GTK: kiváló gazdasági szakemberek bölcsője
A magyarok mellett már a Debreceni Egyetemen végzett külföldi hallgatók után is kapkodnak a cégek – ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar friss felméréséből, melyet a GTK Vállalati Együttműködési Fórumán mutattak be az intézmény partnereinek
A siker receptje 2.0
Saját életútját bemutatva ad személyre szabott szakmai tanácsot a gazdasági élet 15 sikeres szereplője a Debrecen Egyetem hallgatóinak a DEViK mentorprogramjának keretében december 4-én a Kazánházban.
Tehetségből fiatal kutató
A Debreceni Egyetem 47 doktorandusza, köztük 16 külföldi PhD-hallgató mutatta be cikktervezetét a Gazdaságtudományi Kar Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának pénteki konferenciáján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.