A Pénzügyminisztérium díjazta a GTK-s hallgatót
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója nyerte el a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat. Gyulai Ágnes Varga Mihály pénzügyminisztertől vette át az elismerését Budapesten.
Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Előre menekülni?
Hogyan maradhat talpon az élelmiszer- és a vendéglátóipar a válság idején? Erre a kérdésre keresték a válaszokat a Debreceni Egyetem szakembereivel közösen a Zamat Fesztivál szakmai konferenciáján péntek délelőtt a Nagyerdei Stadionban.
Új professzorok a Debreceni Egyetemen
Szeptembertől 12 új professzora van a Debreceni Egyetemnek. Az új egyetemi tanárok kinevezésüket Novák Katalin köztársasági elnöktől vették át szerdán a Sándor-palotában rendezett ünnepségen.
Zamatos egyetem
Az élelmiszeripar, vendéglátás aktuális helyzetét, kihívásait szórakoztató, közérthető formában vitatják meg népszerű közszereplők és a szakma elismert képviselői pénteken a Debreceni Egyetem és a Campus Nonprofit Kft. közös rendezvényén, a Zamat Fesztivál kísérő konferenciáján.
26 aug
Nyári Egyetem Tihanyban
A Debreceni Egyetem, az Észak-balatoni Polgári Klub és a Tihanyi Bencés Apátság együttműködésével rendezték meg az I. Tihany Nyári Egyetemet. A résztvevők a gazdaság, az élelmiszerlánc-, az energia- és a vállalatbiztonság témakörében hallhattak előadásokat.
24 aug
Pótfelvételi: a legjobbak között a DE
A pótfelvételi eljárásban is kiemelkedően teljesített a Debreceni Egyetem. Az eredmények alapján mintegy hatszáz diák nyert most felvételt, összesen pedig csaknem tízezer elsős kezdheti meg tanulmányait szeptemberben az intézményben.
19 júl
Müzli az Egyetem Téren
Minden eddiginél nagyobb területen koncertekkel, tudományos előadásokkal, beszélgetésekkel várja a fesztiválozókat a Campus Fesztivál egyetemi helyszíne, az Erasmus35 Színpad – Egyetem Tér. Szerdán a Müzli és a Debrecen BSC Kerekasztal beszélgetésén multinacionális cégek vezetőit ismerhetik meg testközelből az érdeklődők.
Vezetői kinevezések a Debreceni Egyetemen
Rektorhelyettesi, dékáni és főigazgatói megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A megbízóleveleket Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár adta át csütörtökön a Debreceni Egyetem Főépületének Rektori Tanácstermében.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.