22 nov
Pallagról indultam 2017
Sikeres üzletemberek, elismert oktatók és kutatók, illetve kiváló sportolók árulták el a Balásházy diákjainak, hogyan építették fel karrierjüket, és milyen alapot adott mindehhez a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája.
20 nov
"Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” című pályázat
Az Országgyűlés elnöke, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi képviseletének vezetője pályázatot hirdet „Magyar
09 nov
Új partner a duális képzésekben
A DKV Debreceni Közlekedési Zrt-vel írt alá együttműködési megállapodást duális képzés indításáról a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, Műszaki, valamint Természettudományi és Technológiai Kara csütörtökön.
07 nov
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
03 nov
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
02 nov
Gazdasági látlelet
A Költségvetési Tanács munkáját, valamint az ország és a közép-európai gazdasági térség jelenlegi pozícióját ismerhették meg a Debreceni Egyetem hallgatói a Gazdaságtudományi Kar rendhagyó előadásán.
Pénzügyi digitalizáció felsőfokon
A vállalatokra és a gazdasági képzéssel foglalkozó felsőoktatási intézményekre is komoly feladatokat ró a pénzügyi világ digitalizációja. Mi várható? Mire kell felkészülni? Erre keresték a választ a Debreceni Egyetemen tartott controlling konferencián.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Kihívások a monetáris politikában
A Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának tagja, Pleschinger Gyula tartott előadást szakterületével kapcsolatban szeptember 28-án a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.