Egyetemi sportszakembereket díjazott a MEFS
A Debreceni Egyetem több oktatója és munkatársa is elismerésben részesült a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves közgyűlésén, melyet a MEFOB Fesztivál keretében a Miskolci Egyetemen tartottak pénteken. Az eseményen bejelentették, hogy jövőre Debrecen lesz a MEFOB Feszt házigazdája.
Egyetem a zöldebb gazdálkodásért
A Debreceni Egyetem új agrárképzéséről és kutatóközpontjáról is szó volt „Az EU klíma- és környezetvédelmi céljaiból adódó kihívások és ezek hatásai a magyar agrárgazdaságra - Európai Zöld Megállapodás” címmel pénteken a Gazdaságtudományi Karon rendezett konferencián.
Tanácskozás a testnevelőtanár-képzés jövőjéért
A Nagyerdei Stadionban ülésezett a Magyar Rektori Konferencia Sporttudományi Bizottsága szerdán és csütörtökön. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a testnevelőtanár-képzés, a gyógytestnevelőtanár-képzés megújítása időszerű és elengedhetetlen.
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
A sport és a tanulás elismerése
A Debreceni Egyetem kilenc hallgatója vehetett át sportösztöndíjat kedden a Megyeházán. A díjazottak között vannak labdarúgók, kézilabdázók, vízilabdázók, egy atléta, egy íjász és egy karatéka is. Többségük a Gazdaságtudományi Kar hallgatója, de vannak ösztöndíjasok a jogi, illetve a népegészségügyi karról is.
Ezüstös megoldás
Második helyen végzett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata az online rendezett II. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyen, amelyet a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete szervezett.
Sárgulás – búcsú az egyetemtől
Tradicionális rendezvényükkel, a sárgulással búcsúztak a Debreceni Egyetemtől a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási, valamint a Gazdaságtudományi Kar hallgatói. Pénteken mintegy 500 végzős fiatal vonult végig hagyományos népviseletben hintókon és lovasfogatokon Debrecen utcáin.
II. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Verseny
DE-GTK Vezetés-és Szervezéstudományi Intézete 2022. május 5-6. között online formában rendezi meg a II. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyt
TDK a Gazdaságtudományi Karon
Öt tagozatban mutatta be tudományos kutatásainak eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának 27 hallgatója, a kar Tudományos Diákköri Konferenciáján a múlt héten. A verseny után egy új, amerikai elismerést is átadtak a stratégia menedzsment területén elért kutatási eredményekért.
Fókuszban a régiókutatás
A térségben végzett elsősorban humán- és társadalomtudományokkal, valamint gazdaság- és jogtudományokkal összefüggő kutatásaik eredményeit mutatták be szakemberek pénteken a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.