Következő dátum:
Szárnyal a Főnix
Általános

Szárnyal a Főnix

Dr. Papp László, Debrecen polgármestere tartott előadást a Gazdaságtudományi Karon az Új Főnix tervről, mely a város életét a következő hét-nyolc évben biztosan meghatározza majd.

1

Nagyszámú érdeklődő vett részt május 11-én a Magyar Közdasági Társaság Hajdú-Bihar Megyei Szervezete és Ifjúsági Bizottsága által megrendezett eseményen, ahol átfogó képet kaphattak a közelgő fejlesztésekről, melyek a város minden területét és szintjét érinteni fogják őket. Már most készülhetünk lélekben – egy éven belül startol a Főnix terv!

A város célja az lenne, hogy egy regionális, hosszabb távon is integráló erővel bíró központtá váljon, amelyre minden esélye meg is van. A jó elhelyezkedés adott, a közeli határon túli nagyvárosokkal (Beregszász, Nagyvárad, Ungvár) egyre dinamikusabb kapcsolatra törekszik. Célja eléréséhez, a központtá váláshoz a gazdaság fejlesztése szükséges, így az Új Főnix Terv mind a hat fejezete ezt szolgálja. Ezek a direkt gazdaságfejlesztés, kultúra, oktatás, élhető város, közlekedésfejlesztés és gondoskodó Debrecen.

A gazdaság fejlesztése terén a város néhány éve szembesült azzal, hogy a befektetők megnyeréséhez létre kell hoznia egy olyan profi szervezetet, mely kifejezetten a város gazdaságának fejlesztésével foglalkozik. Így 2015-ben létrejött a három divíziós – befektetésösztönzés, vállalkozásfejlesztés, városfejlesztés – EDC Debrecen.

- Debrecen az egyik legjobb befektetési terület minden szegmenst figyelembe véve. A város a beruházások elősegítésére a kitűnő intézményi háttér mellett egyéb ösztönzőket is alkalmaz. Ilyen például a kutatás-fejlesztési tevékenység elismerése az iparűzési adóban, vagy a beruházási támogatás nyújtása meghatározott beruházási érték vagy foglalkoztatottszám esetén. Ez nagy versenyelőny a város kezében - fogalmazott Dr. Papp László.

Közlekedésfejlesztés keretében tovább építik a kerékpárutat, a bekötőutak városon belüli szakaszának megépítésére is sor kerül, illetve a Nagyállomást teljesen átépítik, ami révén egy sokkal kényelmesebb, logikusabb és esztétikusabb közlekedési csomópont jön létre. A repülőtér is szóba került, mely az utóbbi években szintén nagymértékű fejlődésen esett át, a 2017-es évre 320 000 utasra számítanak, ám itt a cél a 600-700 000 utasszám elérése.

Oktatás tekintetében kiemelkedő eredmény, hogy Debrecenben jön létre az ország első, nemzetközi oktatási tanrendhez, de a magyar oktatási programhoz is igazodó intézménye. Ez a külföldi befektetők megnyeréséhez szintén nagymértékben hozzájárul, hiszen az idetelepülő szakemberek szempontjából fontos kérdés egy ilyen intézmény léte. Az egyetem oktatási programja is igazodik a befektetői igényekhez, ezáltal a diákok biztos álláslehetőséghez, a vállalatok szakképzett munkaerőhöz jutnak. A szakközépiskolákban tanuló diákok számát is növelni kívánják.

- A város a kultúra területén is sok új előnyhöz jut. Nagy büszkeség, hogy 2023-ban Debrecen lesz Európa kulturális fővárosa, ám a cél itt is olyan hosszútávú projektek kivitelezése, melyek a ’23-as éven túlmutatnak. Ilyen például a Csokonai Színház felújítása, a Latinovits Színház befejezése, komolyzenei koncertterem építése, vagy kultúrnegyed létrehozása a városban – árulta el a polgármester.

Az élhető város program keretében több teret felújítanak, a Dósa Nádor tér alatt 200 férőhelyes mélygarázst, a Nagyerdő fejlesztési program keretében vizes élményparkot alakítanak ki, a zöld város program a lakótömbök parkosítására szolgál (Vénkert, Újkert, Sestakert, Tócóskert), de sor kerül orvosi rendelők, szociális intézmények felújítására is.

Az előadás végén egy kötetlen beszélgetés keretében a résztvevők kérdésekkel, javaslatokkal fordultak Dr. Papp Lászlóhoz, aki az esemény zárásaként örömét fejezte ki a Debreceni Egyetem hallgatóinak élénk és széleskörű érdeklődése kapcsán Debrecen ügyeit illetően.

Powered by iCagenda

Táplálkozásmarketing folyóirat

Táplálkozásmarketing Borítókép

Apstract folyóirat

APSTRACT

Competitio folyóirat

Borito 2-208x300

Cím:  4032 Debrecen, Böszörményi út 138.
Levelezési cím: 4002 Debrecen. Pf.: 400
Dékáni Hivatal tel.: (+36 52)-508-304