Agrárinformatika Tanszék

Fontosabb oktatott tárgyaink: Operációs rendszerek, hálózatok, Szoftverfejlesztési technológiák, Agrárspecifikus alkalmazási szoftver rendszerek fejlesztése, Internet alkalmazásfejlesztés, Adatbázisrendszerek, mind a magyar és angol nyelven folyó képzésekben. A Tanszékhez tartoznak az Informatikus és szakigazgatási agrármérnöki BSc és a Szakigazgatás-szervező és informatikus agrármérnöki MSc képzés, a MÉK BSc és MSc képzéseihez tartozó alapozó és haladó informatikai tárgyak (Mezőgazdasági informatika, Informatika és számítástechnika, Állattenyésztési szimulációs modellek, Növényvédelmi informatika). Kapcsolódó fontosabb nemzetközi együttműködéseinket jellemzi a Dijoni Agrosup, eddig 4 közös projektünk valósult meg, valamennyi agrárinformatikai témában (Socrates GRUNDTVIG Nodes; IMPaQ, Leonardo; AgroFe, Leonardo; AgroF-MM, Erasmus+). Továbbá kiemelendő a TEMPUS projektekben való részvétel (Zágrábi Egyetem, Horvátország, Novi Sad Szerbia, Podgoricai Egyetem, Montenegró). A tanszék számos hazai és nemzetközi konferencia szervezésében aktív.

Munkatársaink

Bővebb információ a munkatársakról. (Főbb kutatási területek, főbb oktatott tárgyak)

Frissítés dátuma: 2017.07.04.

v1.0-alpha95